Dożynki Gminne w Krzepielowie

W tym roku gminne święto plonów odbyło się w miejscowości Krzepielów. Impreza rozpoczęła się o godz. 14:00 korowodem, który przeszedł ulicami wsi.

Następnie odbyła się uroczysta dziękczynna msza święta.
Po mszy, na boisku szkolnym rozpoczęła się część oficjalna. Sołtys oraz radny Krzepielowa powitali przybyłych gości. Głos zabrał również burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła.
Starosta powiatu wschowskiego, burmistrz Sławy oraz starości dożynkowi, Józef Bezler i Magdalena Krztoń, zgodnie z tradycją częstowali mieszkańców dożynkowym chlebem.
Po części oficjalnej przyszedł czas na blok artystyczny, w którym zaprezentowali się: Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Urban”.
Odbył się także konkurs na najpiękniejszy wieniec, w którym zwyciężył Zespół Pieśni i tańca Michała Krechowiec z Krzepielowa. Druga nagroda przypadła Kołu Gospodyń Wiejskich "Pasja" z Radzynia, natomiast trzecia wsi Łupice.
W rywalizacji na jnajładniejszą dekorację w gospodarstwie wygrali Zygmanowscy. Nagrodę rzeczową ufundowaną przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zwycięzcom wręczyła radna wojewódzka, Małgorzata Gośniowska - Kola.
Drugie miejsce zajęli Urszula i Rafał Dreja a trzecie, państwo Skorupińscy.
Podczas dożynek odbył się także konkurs wsi. Zawody polegające na turlaniu słomy, zbiórki ziemniaków i sztafetowym wyścigu w napełnianiu wiadra zbożem za pomocą szklanki wygrał Radzyń. Tuż za nimi uplasowało się Stare Strącze i Krzepielów.
Gwiazdą wieczoru była Kassada. Wokalistka disco dance wystąpiła o godzinie 19:00 a zaraz po niej rozpoczęła się zabawa taneczna.