Żeglarski Puchar Sławy dobiegł końca

W sobotę 17 sierpnia w Lubuskim Klubie Żeglarskim w Sławie, 25 jachtów startujących w 7 klasach stanęło do rywalizacji w przedostatnich regatach "O Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego".

Wiatr tego dnia nie był zbyt silny jednak wszystkim jachtom udało się bezpiecznie ukończyć trasę o długości kilkunastu kilometrów.
W klasie omega turystyczna na jachcie Wenus wygrał Krzysztof Ruliński, omega standard – Zbigniew Długaszewski na jachcie Zuzia. W Klasie T1 zwyciężył Jerzy Lisiewicz na Fregacie, T2 – Maciej Dygas na Grazie Mille, T3- Roman Targosz na Mega Tech. W klasie Fin najszybszy był Robert Gabrysiak na jachcie Lancelot natomiast w klasie Open zwyciężył Marek Wróblewski na Nakrze.
Tym samym dobiegła końca rywalizacja w Żeglarskim Pucharze Sławy, na który składały się Dni Moorza, Puchar Lata, Puchar Burmistrza i Błękitna Wstęga Jeziora Sławskiego.
W klasie Omega turystyczna wygrał Krzysztof Ruliński, omega standard – Zbigniew Długaszewski, T1- Jerzy Lisiewicz, T-2 Maciej Dygas, T3- Roman Targosz. W Open Marek Wróblewski a Open Fin – Wojciech Kosow.
Przed nami wrześniowe Regaty Australijskie, których reguły dopuszczają do startu wszystkie jednostki posiadające żagiel.