Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - Lubuskie 2019

W sobotę, 10 sierpnia na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku miała miejsce ceremonia otwarcia Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich - Lubuskie 2019.

Oficjalnego otwarcia Olimpiady dokonał wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu, Paweł Młynarski. Ekipy z 11 województw powitał w Sławie, burmistrz Cezary Sadrakuła.
Po oficjalnym otwarciu zawodów Apel Olimpijski odczytała Józefina Młynarska z klubu SPORTWISE Kraków MP Młodzików 2018.
O godzinie 11:00 na starcie stanęło 47 młodzików, którzy do pokonania mieli 400 metrów pływanie, 8 km jazdy na rowerze oraz 2 km biegu. Zawodnicy w wieku od 14 0 15 lat walczyli o tytuł Mistrza Polski. Tytuł ten przypadł Filipowi Glapa z Klubu Sportowego UAM Triathlon Poznań.
- Trasa była bardzo fajna. Wyścig był dla mnie ciężki. Kiedy biegłem do strefy zmian, wywróciłem się. Na szczęście udało się wygrać - powiedział Filip Glapa
W kategorii dziewcząt tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Maja Kiełczewska z Klubu Sportowego IRONMAN CS Polska ze Szczecina.
Juniorzy młodsi (wiek od 16 do 17 lat) musieli pokonać 600 metrów w wodzie, 16 km rowerem oraz 3 km biegu. W tej kategorii wystartowało 28 zawodników. Tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych wywalczył James Kadziak z KU AZS UAM Poznań.
- Wyścig był bardzo dobrze zorganizowany. Trasa biegowa była trudna. Zdecydowanie wolę nawierzchnię asfaltową niż drogę w parku. Za to płaska trasa rowerowa była bardzo fajna - powiedział nam James.
W kategorii dziewcząt spośród 17 zawodniczek najlepszą okazała się Martyna Bugała z UKS 51 Lublin.
- Atmosfera jest cudowna. Organizacja, która zajęła się firma Sport Górski, jak zawsze na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że dziś podziwialiśmy w akcji przyszłych olimpijczyków - mówiła Joanna Perzyńska - Figurska, delegat techniczny Polskiego Związku Triathlonu.
Dzisiaj o godzinie 9:00 na starcie zameldują się juniorzy a o godzinie 10:30, juniorki.
O godzinie 12:00 odbędzie się sztafeta a ceremonia wręczenia nagród zaplanowana została na godz 13:30.