Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Żeglarstwie wystartowała

Jak już wcześniej informowaliśmy, Sława jest organizatorem tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Żeglarstwie.

We wtorek miało miejsce uroczyste otwarcie a już w środę miały odbyć się pierwsze starty. Niestety komisja sędziowska decyzję o starcie podjęła tuż przed godziną 14:00 z uwagi na wcześniejszy brak wiatru. Po chwili jednak rozszalała się burza i ze względów bezpieczeństwa przerwano zawody.
Wczoraj nareszcie można było bez przeszkód przeprowadzić 4 biegi. 
Po pierwszym dniu olimpiady w klasie OPTIMIST w grupie dziewcząt prowadzi Paulina Rutkowska a druga jest Alicja Tutkowska obie z YKP Gdynia. Natomiast na trzecim miejscu jest Aleksandra Bobrowska z UKS Branim. Reprezentantka lubuskiego Joanna Michalska z UKS YK Sława sklasyfikowana została na 33 pozycji w poszczególnych wyścigach była kolejno 27, 22 i 29. Z grupy chłopców najszybszym okazał się Jacek Kalinowski z CHKŻ Chojnice na drugim miejscu jest Szymon Wójcik KSW Baltic Dzierżoniów. Na trzeciej pozwycji sklasyfikowany jest Filip Nosol z CHKŻ Chojnice. W klasie TECHNO 293 w grupie dziewcząt prowadzi Aleksandra Wasiewicz SKŻ Sopot przed Polą Wawrzyniak z AZS Poznań i Nadią Kulik KS Baza Mrągowo a w grupie chłopców na pierwszym miejscu jest Konrad Machura SKŻ Sopot, na drugim Filip Dmochowski a trzecim Kacper Guzowski – obaj z GKŻ Gdańsk. Olimpiada zakończy się w niedzielę.

 

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież