VII Memoriał Profesora Marka Matczyńskiego

Jak co roku nad Jezioro Sławskie przybyli dawni wychowankowie profesora Marka Matczyńskiego oraz ich dzieci z kraju i zagranicy. 

Wychowankowie Żeglarskiej Sekcji Kopalni Węgla Kamiennego Wiktoria i Towarzystwa Eko-Żagiel Wiktoria już po raz siódmy stanęli do rywalizacji w Memoriale Profesora Marka Matczyńskiego.
- Sponsorem nagród w Memoriale jest żona Marka Matczyńskiego - powiedział nam główny organizator memoriału, dr. Kazimierz Niemierka z Krakowa.
13 załóg startujących w zawodach, miało za zadanie dużą wyspę, jednak z powodu silnego wiatru, trzy jachty wywróciły się. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
- Jako, że przepisy mówią, iż na metę należy wchodzić ostrym kursem, zawodnicy musieli opłynąć boję znajdującą się na wysokości Pensjonatu Słoneczko. Wtedy zerwał się silny wiatr (4 stopnie w skali Beauforta), niebo pociemniało i trzy omegi się wywróciły. Ratownicy jednak byli w pogotowiu więc nikt nie ucierpiał - relacjonowała w rozmowie z nami sędzia główny zawodów.
Na mecie jako pierwszy zameldował się Paweł Kołomyjec na Saturnie, tuż po nim dotarła Anna Dobrzańska na Monsunie a trzeci był Karol Boroń na Uranie.

 

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież