Policjanci na rowerach

Wraz z nastaniem wiosny ruszyły rowerowe patrole policyjne.

Przez najbliższe ciepłe miesiące będziemy mogli je spotkać jna terenie naszego powiatu.
Nie tylko policjanci w radiowozach, na motorach, czy w patrolach pieszych, ale również na rowerach będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wschowskiego. W miniony weekend wyjechały pierwsze policyjne jednoślady.
Zadaniem policyjnych patroli rowerowych jest szybkie dotarcie do miejsca, gdzie radiowóz policyjny miałby problem z dojazdem. Najczęściej będziemy mogli spotkać mundurowych na rowerach w parkach, na placach, szlakach pieszych i rowerowych, w rejonach naszych zbiorników wodnych.
Policjanci na rowerach będą bacznie przyglądać się pieszym, rowerzystom, pod kątem znajomości przepisów ruchu drogowego, jak i stanom technicznym rowerów w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Podsumowując miniony weekend należy zauważyć, że policjanci rowerowi skontrolowali stany techniczne jednośladów i największą bolączką wschowskich rowerzystów był brak oświetlenia oraz niestosowanie się do znaków zakaz wjazdu.
Pozostałe wykroczenia popełnili kierowcy, a były nimi prędkość, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz jazda „na podwójnym gazie”. Prawo jazdy zostały zatrzymane dwóm lekkomyślnym kierowcom.
Prawie 1,5 promila alkoholu we krwi miał 51-letni mieszkaniec Nowej Soli, który w sobotnią noc tuż po godzinie 22.00 został zatrzymany do kontroli drogowej w Lubiatowie. Cztery godziny później prawo jazdy oddał 19-letni mieszkaniec gminy Sława, którego badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 0,5 promila alkoholu we krwi.

Źródło:
Oficer Prasowy KPP Wschowa