Regaty o Puchar Starosty Nowosolskiego

W miniony weekend na wodach jeziora sławskiego w Lubiatowie odbyły się regaty żeglarskie o Puchar Starosty Nowosolskiego organizowane przez Klub Żeglarski TKKF „Żeglarz”.

Na starcie zawodów stanęło łącznie 19 żeglarzy rywalizujących w następujących klasach: omega, turystyczna (kabina) oraz niemal całkowicie już zapomniana klasa Perkoz.
W tej ostatniej klasie rywalizowało 6 młodych adeptów żeglarstwa w wieku od 7 do 16 lat.
- Instrukcje oraz plany jachtów klasy Perkoz znaleźliśmy w internecie. W ramach projektów uczniowskich zaczęliśmy je budować w gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim a kontynuujemy to w Szkole Podstawowej w Bytomiu Odrzańskim. Łódki te dzieci wykonują w zasadzie samodzielnie. Czyli same wycinają, składają i kleją poszczególne elementy.Celem projektu jest zbudowanie łodzi, na której dzieci będą mogły pływać. Chcemy mieć od 15 do 20 takich łódek w klubie i na tej bazie tworzyć szkółkę żeglarską. 
Żagle do łodzi szyją rodzice. Wśród nich znalazł się także sponsor na omasztowanie tych łodzi. - powiedział nam Grzegorz Steciąg, prezes Klubu Żeglarskiego TKKF "Żeglarz".
W klasie omega wygrał Grzegorz Bitner przed Michałem Chłopowiec i Ryszardem Żak. W klasie jacht turystyczny (kabina) zwyciężył Jerzy Lisiewicz a tuż za nim uplasowali się Roman Burdajewicz i Arkadiusz Sienkiewicz. 
W klasie Perkoz pierwsze miejsce zajęli wszyscy uczestnicy (Eryk Bitner, Jakub Steciąg, Franciszek Michałek, Jakub Suchobieski, Ania Pyrchała i Nikodem Stężycki).
Młodzi żeglarze wywalczyli dyplomy oraz nagrody.
Zwycięzcy klasy omega i turystycznej otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez starostę nowosolskiego.

 

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież