Powitanie wiosny 2015

relacja foto + wideo

20 marca 2015r. w przeddzień kalendarzowej wiosny ulicami Sławy przemaszerował „wiosenny” korowód z Marzannami. Po długiej i mroźnej zimie na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III szkoły podstawowej w uroczysty sposób powitali wiosnę. Imprezę otworzył pan Sebastian Ciemnoczołowski- Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury w Sławie, dalszą część imprezy poprowadził pan Henryk Cyran instruktor ds. muzycznych.W trakcie spotkania został  przeprowadzony konkurs na „najciekawszą marzannę”. Jury w składzie: Pani Danuta Pitrowska-Sekretarz Gminy, pani Monika Pełka – kierownik Domu Kultury w Sławie oraz Adrian Rolla z Urzędu Miejskiego w Sławie miało naprawdę do podjęcia trudną decyzję o wygranej. Z około 40 marzann wybrano marzannę Klubu Myszka Miki z Przedszkola Promyk w Sławie. Zwycięska klasa w nagrodę otrzymała mini wieżę ufundowaną przez Burmistrza Sławy. Nagrodę osobiście wręczyła pani Danuta Pitrowska Sekretarz Gminy. Oprócz tego każda klasa otrzymała słodkości również ufundowane przez Burmistrza Sławy.  Uroczystość urozmaicono występem Kacpra Mikołajczuka z sekcji wokalnej.

• a_1
  • a_2