Światowy Dzień Orientacji Sportowej

15 maja z okazji Światowego Dnia Orientacji Sportowej zorganizowany został przez Pana Andrzeja Gallę bieg z mapą. Patronatem biegu było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Orientacji Sportowej.

W biegu uczestniczyli chętni uczniowie, którzy chcieli sprawdzić się w nowym wyzwaniu. Część z uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, miało okazję wstępnie zapoznać się z zasadami biegu podczas ubiegłorocznych Dni Otwartych Szkoły. Tym razem trasa biegu prowadziła przez znacznie większy teren, bo od naszej szkoły, przez stadion aż po gimnazjum w Sławie. Łącznie, aby zaliczyć wszystkie punkty według mapy można było pokonać nawet do 3 km. Podczas biegu liczyła się nie tylko szybkość, a przede wszystkim umiejętność czytania mapy i orientacja w terenie. Zwycięzcy wykazali się bezbłędnym odbiciem wszystkich punktów kontrolnych . Wśród chłopców najlepszy był Mateusz Dzięcioł, który pokonał trasę w 17 minut i 20 sek. Najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt była Anita Mak z czasem 24 minut i 33 sekund. Najszybciej trasę pokonał Jakub Hładczuk i Karolina Janik niestety popełnione błędy nie pozwoliły na zwycięstwo. Wszyscy uczestnicy biegu nagrodzeni zostali dyplomami, co sprawiło, że każdy mógł czuć się zwycięzcą.