Tygodnik Krąg wchodzi do Sławy

Od dwóch tygodni małymi kroczkami Tygodnik Krąg wchodzi do Sławy. Teraz będzie z jej mieszkańcami w każdy wtorek. Pod choinkę dziennikarze tej gazety szykują gwiazdkową niespodziankę...

Od dwóch tygodni małymi kroczkami Tygodnik Krąg wchodzi do Sławy. Teraz będzie z jej mieszkańcami w każdy wtorek. Pod choinkę dziennikarze tej gazety szykują gwiazdkową niespodziankę...

Tygodnik Krąg, gazeta ukazująca się do tej pory na terenie powiatu nowosolskiego, wchodzi, a w zasadzie wraca na sławski rynek. Docierała tam przez 10 lat, od momentu założenia gazety w 1992 r., aż do roku 2002 r., kiedy to z części powiatu nowosolskiego utworzono powiat wschowski. Po tych zmianach administracyjnych gazeta skupiła się na wzmacnianiu swojej pozycji na rynku nowosolskim, gdzie dziś ukazuje się co tydzień w nakładzie 7600 egzemplarzy. Dziś znowu chce być blisko mieszkańców Sławy. - Dostajemy od sławian sporo telefonów z prośbą o interwencję w wielu sprawach, o poruszanie ich problemów na naszych łamach, dlatego chcąc sprostać tym oczekiwaniom podjęliśmy decyzję o wejściu na sławski rynek - mówi Monika Owczarek, redaktor naczelna TK. Pierwsze dwa numery gazety, w których już pojawiły się materiały ze Sławy, trafiły już na półki sklepów w tej miejscowości. 
Z okazji świąt Bożego Narodzenia dziennikarze TK szykują małą niespodziankę. We wtorek przez godzinę dziennikarze TK zamienią się w świętych Mikołajów. Od 9.30 na sławskim rynku będą rozdawać dwa poprzednie numery TK. - To taki nasz mały upominek pod choinkę. Chcemy pokazać tematy, jakimi zajmujemy się na naszych łamach i przekonać sławskich Czytelników, że warto po nas sięgać – mówi Mariusz Pojnar, dziennikarz TK. 
Na łamach tego tygodnika zawsze można znaleźć mnóstwo aktualności, interwencji zgłaszanych przez ludzi, mnóstwo sportu i relacje z wydarzeń kulturalnych. 
W tym tygodniu TK publikuje obszerny materiał o 14-letniej Weronice Zielińskiej, która od czterech lat zmaga się z ostrą białaczką. W tekście „Łyżeczka życia dla Weroniki” dużo mocnych słów o trudnej codzienności ciężko chorej dziewczynki. 
Zachęcamy do lektury!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież