Rekordowe połowy drapieżnika

W miniony weekend (11-12.05) nad jeziorem sławskim odbyły się Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Teaemów „O Puchar Jeziora Sławskiego” w których udział wzięło 115 zespołów (230 wędkarzy) a organizatorem było Stowarzyszenie Lasy i Jeziora wspólnie z ośrodkiem wypoczynkowym Wratislavia.

Pomimo kiepskich warunków pogodowych złowiono 203 szczupaki i 71 okoni. Zawodom tradycyjnie towarzyszyły grill i wieczorna muzyka. Wygrał Team 9 (16800) nagroda 2 tys.zł. ufundowana przez firmę Korner drugi był Team 96 ze Sławy (16700)- 1000 zł a trzeci Team 80 z Grudziądza(14970)-500 zł. Pozostałe miejsca też były punktowane i nagradzane. Do zgarnięcia były wędki, kołowrotki, nagrody losowane, łódź wędkarska wartości 3,5 tys. Zł, którą wylosował Radosław Gałka z Rudnej, puchary, pobyty w Borach Tucholskich i ośrodku „Azyl” w Lubniewicach itd. Zwycięski team z Zielonej Góry i Kartna Banach Radosław i Kostka Jarosław złowił w sumie 14 szczupaków a największy miał 83 cm. Byliśmy na wszystkich zawodach i zawsze było wspaniale ale takich wyników się nie spodziewaliśmy. Na tak rybnym jeziorze już dawno nie byliśmy. Jesienią będziemy na pewno - powiedzieli zwycięzcy. Największą rybę – szczupaka 99 cm- złowił starszy aspirant, dzielnicowy komisariatu policji w Sławie Roman Chomski (łowił z kolegą Mariuszem Dekierem) – team 77, który od Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie otrzymał puchar a od organizatorów wędkę wartości 1000 zł, oraz 7 dniowy pobyt wraz z żoną w Borach Tucholskich. 
Największego okonia 35,2 cm złowił sławianin Marcin Wielgopolanin (w sumie 5 okoni) i otrzymał wędkę wartości 1300 zł. i pobyt w ośrodku „Azyl” w Lubniewicach. To były niezapomniane zawody o wspaniałej atmosferze. Mało jest zawodów z takim klimatem, wspaniałą rywalizacją zawodników. Wyniki także rzadko spotykane bo 17 ty. pkt. Świadczy, że jezioro jest ogromnie rybne. Zawodnikom mogę tylko podziękować za walkę fair na wodzie i wzajemny stosunek. Organizatorzy przeszli samych siebie i w jesiennych zawodach na pewno będę ale jako zawodnik i nie będzie innym tak łatwo powiedział nam Zbyszek Bielawski z Jeleniej Góry - sędzia główny zawodów

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież