Żeglarze rozpoczęli sezon

Wczoraj w porcie Lubuskiego Klubu Żeglarskiego z udziałem burmistrza Sławy, Cezarego Sadrakuły odbyła się uroczystość podniesienia bandery a zarazem otwarcia sezonu żeglarskiego.

W trakcie wystąpienia burmistrz przede wszystkim podziękował trzem ratownikom LKŻ za błyskawiczne udzielenie pomocy na wodzie bowiem w przeddzień o godzinie 12:10 Stanisław Jurowaty przebywający w okolicach pomostu dostrzegł, że daleko w rejonie Radzynia przewróciła się nieznana żaglówka. Błyskawicznie powiadomił Darka Markiewicza –kierownika LKŻ oraz Pawła Stachowskiego i po kilku minutach ponad 50 letni żeglarz wyciągnięty został przez ratowników z lodowatej jeszcze wody. Po chwili na miejsce zdarzenia dotarli również ratownicy WOPR i OSP w Sławie. Na zakończenie burmistrz życzył żeglarzom wspaniałego wypoczynku, żeglarskiej pogody oraz przysłowiowej stopy wody pod kilem. Uroczystość zakończyła się w miejscowej kawiarence corocznym zebraniem wszystkich członków LKŻ. Wszystkich sympatyków klub za naszym pośrednictwem informuje, że tegoroczne regaty odbędą się w następujących terminach: z okazji Dni Morza i Regaty Memoriałowe odbędą się 8.06, Puchar Lata 20.07, Puchar Burmistrza Sławy 3.08 (w trakcie Dni Sławy), Błękitna Wstęga Jeziora Sławskiego (zakończenie Pucharu Sławy)17.08, Regaty Australijskie 7.09, zakończenie sezonu odbędzie się 19 października.