Gminny Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych Ciosaniec 2019

Gminny Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych organizowane tradycyjnie już w naszej gminie od 18 lat, tym razem odbyły się w Ciosańcu.
W niedzielne przedpołudnie w Domu Kultury w Ciosańcu zebrali się uczestnicy konkursu, zaproszeni goście oraz amatorzy wielkanocnych łakoci.

Tegoroczna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Sala miejscowego Domu Kultury niemal pękała w szwach.
Wydarzenie uświetnił swoim występem Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa. Nie zabrakło również występów dzieci, które pod okiem instruktora z Domu kultury w Ciosańcu przygotowały inscenizacje oraz piosenki, tematyką nawiązujące do zbliżających się świąt.
Jury, w którego skład wchodzili: radny Rady Powiatu Zdzisław Siemczyk, skarbnik gminy Sława Małgorzata Szymoniak oraz dyrektor SCKiW Tomasz Krzymiński, mieli niełatwe choć z pewnością pyszne zadanie.
Po obejrzeniu stołów i degustacji wszystkich konkursowych wypieków jurorzy ogłosili następujące wyniki:

Nagrodę specjalną za estetykę i wystrój stołu otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Lipinkach.

Kategoria Baby Wielkanocne:
I Miejsce - Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie (Babka)
II Miejsce - Teresa Poślednia - SAK Łupice (Babka Serowa)
III Miejsce - SAK Kuźnica Głogowska (Babka Jadźki)

Kategoria Mazurki:
I Miejsce - SAK Kuźnica Głogowska (Mazurek “Słony Karmel”)
II Miejsce - Anna Roziewska, Łupice (Mazurek Chałwowy)
III Miejsce - Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie (Mazurek)

Kategoria Serniki i Paschy:
I Miejsce - Natalia Niewiadomska z Ciosańca (Sernik Krówkowy)
II Miejsce - SAK Krążkowo (Sernik z Musem Brzoskwiniowym)
III Miejsce - Jolanta Tomczak, Lipinki (Sernik z Brzoskwiniami)

Jako, że w kategorii Bab Wielkanocnych zwyciężyła Akademia Dorosłego Człowieka ze Sławy, to w Sławie właśnie odbędzie się przyszłoroczny XIX już Gminny Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przepyszny poczęstunek!