"Nie rozrabiam - gram" Turniej sportowy we Wschowie

21 marca o godz. 9.00 w hali sportowej I Zespołu Szkół we Wschowie odbył się turniej sportowy "Nie rozrabiam - gram". Organizatorem tej imprezy, pod patronatem starosty wschowskiego, jest Komeda Powiatowa Policji we Wschowie.

Podczas powitania insp. Tomasz Kłosowski zachęcał do zapoznania się ze specyfiką zawodu policjanta i charakteru jego pracy. Okolicznością, która towarzyszyła naszej imprezie, była obchodzona w tym roku rocznica 100 - lecia powstania Policji.

Podczas oficjalnego otwarcia każda ze szkół prezentowała swoją drużynę. Jak co roku turniej cieszył się dużym zainteresowaniem szkół z powiatu; od szkół podstawowych aż po ponadgimnazjalne.

W programie były: turniej piłki nożnej, koszykówka, siatkówka, quiz wiedzy o policji oraz kiermasz ciast dla Damiana Ratajczaka ze Wschowy chorującego na nowotwór.

Nasza szkoła wystąpiła w turnieju piłki nożnej oraz w quize na temat wiedzy dotyczącej policji. Skład naszej reprezentacji w piłce nożnej dziewcząt i chłopców : Boleszczuk Ola, Drgas Mateusz, Jarmużek Kacper, Jurkiewicz Weronika, Karpała Adam , Kąc Roksana, Klecha Emilia, Król Maciej, Leszczyńska Marcelina, Łacna Karolina, Ławecki Kamil, Ławecki Kacper, Maciukiewicz Wiktoria, Runo Jakub oraz Zykiert Adrian. W quzie tematycznym szkołę reprezentowali: Konrad Błaszak, Natalia Zborowska oraz Mroskowiak Kamila. W piłce nożnej chłopcy mieli zdecydowanie więcej pracy, bowiem zgłosiło się aż 8 drużyn, co w systemie gry każdy z każdym daje ponad 20 meczy. Ilość chętnych drużyn zadecydowała o tym, że czas gry każdego meczu to zaledwie 5 minut. Tak krótki czas to zdecydowanie za mało, żeby solidnie rozstrzygnąć spotkanie, dlatego często dużą szansę miały słabsze drużyny, strzelając przypadkowe gole. Dzięki temu każdy miał nadzieję na wygraną, a tempo gry było bardzo dynamiczne. Nasza męska reprezentacja nie dawała cienia szansy przeciwnikom i ostatecznie osiągnęła 2 miejsce. Dziewczęca reprezentacja miała do rozegrania tyko 3 mecze i nieco więcej czasu. Wyraźnie było widać, że naszej żeńskiej drużynie nie odpowiadało dużo mniejsze boisko. Na szczęście pomimo niesprzyjających warunków dziewczyny wywalczyły również 2 miejsce.

Szkoła została nagrodzona dyplomami i podziękowaniami z rąk dyrektora I ZS - Damiana Janowicza . Poza podziękowaniami otrzymaliśmy nagrody rzeczowe w postaci piłek do kosza, siatkówki oraz piłki nożnej.

Nasza młodzież po raz kolejny pokazała, że jest aktywna i chętna do współzawodnictwa, szczególnie gdy turniej może pomóc potrzebującym .

Natalia Zborowska z klasy 2 TL zajęła pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o policji!

Serdecznie gratulujemy!!!