Gospodarstwo Rybackie Sława pozyskuje szczupaka

Kosztem blisko 100 tys. zł. w nowo wybudowanej w Gospodarstwie Rybackim w Sławie, wylęgarni pełną parą ruszył już nowoczesny system wylęgarniczy i pozyskano już pierwsze szczupaki.

Przypomnijmy, że urządzenia dotarły do Sławy niemal z całego świata. Np. baseny wyprodukowane zostały w Polsce, część urządzeń sprowadzono z USA a część z Holandii.
Jest to bardzo nowoczesny system inkubacji ikry. W zastosowanych nowoczesnych słojach, otrzymuje się dużo wyższy uzysk wylęgarniczy bo aż do 150 tys. sztuk ze słoja. Co ważne zalano blisko 30 słojów – powiedział nam Mirosław Kmiecik. Zapełnionych jest już również 10 słojów Weisa, w których pozyskuje się narybek starą metodą. W najbliższych dniach zapełnione będą kolejne. Z prostych wyliczeń wynika więc, że Gospodarstwo Rybackie w Sławie uzyska w tym roku ponad 5 mln. sztuk szczupaka. Część wpuszczona będzie do naszych jezior jako narybek żerujący a inne trafią do podchowalni, by po prostu podrosły. 
W związku z ogromnym zainteresowaniem narybkiem ze Sławy część na pewno będzie sprzedana – dodał prezes. W planach jest również pozyskiwanie narybku siei, miętusa i sandacza a nawet budowa większej i nowocześniejszej podchowalni.
Gratulujemy!

 

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież