"Spotkania z Podróżnikami" w Sławie

sezon 2 - zaczynamy.

Z przyjemnością informujemy, że inicjatywa "Spotkań z Podróżnikami" rusza w Sławie również w tym roku.
Na pierwsze spotkanie zapraszamy do Domu Kultury w Sławie przy ul. Głogowskiej 5
na godz. 16:00 w niedzielę 22 marca.

Prelegować będą Agnieszka i Mateusz Waligórowie z Wrocławia.

„Rowerami na Krańce Świata” – tak nazywa się prelekcja, w trakcie której Agnieszka i Mateusz Waligóra opowiedzą o rowerowej podróży przez Amerykę Południową i Australię. 2 lata, 2 kontynenty, 16 000km rowerem, 7 wysokich gór i milion przygód. Będzie to opowieść o spełnianiu marzeń gdzieś na szczytach Andów – bo wysokie góry to miejsce w którym czują się najlepiej. W trakcie prelekcji autorzy opowiedzą w jaki sposób wyleczyć przeziębienie miksturą z pancerników, czy da się dojechać rowerem na kraniec świata oraz o tym jak to jest w ekwadorskim szczerym polu usłyszeć: „krzoszcz przmi w czinie”. Będzie o mieszkańcach andyjskich wiosek, którzy nie mają zegarków, ale zawsze mają czas, polskich śladach w argentyńskiej prowincji Misiones i wspinaczkach – tak, o tym będzie naprawdę sporo! Po zakończonym pokazie autorzy z chęcią odpowiedzą na rodzące się pytania, doradzą, odradzą i zainspirują.

Inicjatywę dofinansowały samorządy : Powiat Wschowski i Gmina Sława
współorganizator Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie