Pierwszy krok w sprawie budowy sieci gazowej na terenie gminy

Gmina podpisała list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa z siedzibą w Tarnowie w sprawie budowy sieci gazowej.

Co to znaczy? Jest to pierwszy krok w sprawie inwestycji gazowej na terenie gminy. Nie przesądza on jednak o samej budowie. W pierwszym etapie PSG będzie sondował czy są warunki ku temu, by taka sieć powstała. Analizowane będą czynniki sprzyjające realizacji. Zadaniem gminy jest wspieranie Polskiej Spółki Gazownictwa w prowadzonym rozpoznaniu. Ułatwienie dotarcia do mieszkańców oraz firm działających na naszym terenie. Z pewnością PSG w porozumieniu z gminą organizować będzie spotkania z mieszkańcami.
To czy sieć gazowa powstanie zależy od wielu czynników. List intencyjny jest pierwszym krokiem, kolejne ewentualne to prace projektowe, uzależnione tak naprawdę od zainteresowania ze strony mieszkańców i firm.