Papugi z Krzepielowa

Pan Tomasz Witek, to mieszkający od około 13 lat w Krzepielowie, hodowca ptaków.

Hodowlą zajął się zaraz po przeprowadzce do Krzepielowa. Na początku hodował m.in. gołębie ale po sześciu miesiącach zaczął hodować papugi.
Na chwilę obecną pan Tomasz jest w posiadaniu około 130 sztuk tych niezwykle pięknych ptaków. W hodowli pana Tomasza znajdują się m.in. papugi faliste, nimfy, rozele, ary, kakadu, żako czy amazonki.
Jak mówi pan Tomasz, najciekawszym ptakiem jakiego posiada jest obecnie (prawdopodobnie jedyna w Polsce) rudosterka zielonolica w mutacji barwnej lutino.
Tomasz Witek jest także współwłaścicielem firmy, która od około 4 lat zajmuje się produkcją boksów dla papug.
Na zdjęciach widoczny jest syn pana Tomasza , 15 - letni młodzieniec od lat zafascynowany papugami.