V Sesja Rady Miejskiej w Sławie

Ostatniego dnia lutego w Urzędzie Miejskim w Sławie miała miejsce V Sesja Rady Miejskiej.

Podczas obrad złożono trzy interpelacje.
Radna Krystyna Łajko zgłosiła wniosek o wypracowanie ulgi dla mieszkańców gminy Sławy, posiadających samochody i parkujących na terenie miasta. Wniosek zakładał możliwość zakupienia w Urzędzie Miasta karty parkingowej, która uprawniałaby do parkowania bez korzystania z automatów. Koszt takiej karty miałby wynosić 10 zł.
Sołtys miejscowości Gola wraz z radą sołecką zwrócili się z prośbą o doposażenie terenu przy świetlicy wiejskiej w dodatkowe kosze na śmieci.
Natomiast przedstawiciel mieszkańców osiedla za młynem oraz przyległych ulic złożył interpelację o pozyskanie terenu i urządzenie placu zabaw dla dzieci mieszkających w tym rejonie. Zwrócił on uwagę na fakt, że na tym terenie mieszka ponad czterdzieścioro dzieci, dla których jedynym miejscem zabaw jest ulica ponieważ najbliższy plac zabaw znajduje się przy boisku na ulicy Ogrodowej.