Nowy sołtys Tarnowa Jeziernego

Przedstawiamy państwu kolejną osobę, która debiutuje w roli sołtysa.
W poniedziałek, 4 lutego w Tarnowie Jeziernym odbyły się wybory sołeckie, podczas których mieszkańcy zdecydowali, że ich przedstawicielem zostanie pan Ireneusz Nowak.

Pan Ireneusz ma 53 lata a w Tarnowie Jeziernym mieszka od 1985 roku. Od niemal 30 lat działa w miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecnie jest w jej zarządzie, pełni funkcję kierowcy oraz opiekuna remizy.
Jak mówi nowy sołtys Tarnowa Jeziernego w radzie sołeckiej zasiada 7 osób, które faktycznie chcą pracować na rzecz swojej miejscowości.
Pan Ireneusz dostrzega piękno Tarnowa Jeziernego jako miejscowości letniskowej, w której należy jednak duży nacisk położyć na czystość.
W momencie kiedy Tarnów Jezierny zostanie skanalizowany, zdaniem pana Ireneusza zadaniem sołtysa i rady sołeckiej będzie doprowadzenie do powstania chodników. Należy również zadbać o bezpieczeństwo pieszych, poprzez wyznaczenie przejść dla pieszych oraz postawienie znaków ostrzegających o ich częstej obecności w pobliżu jezdni.
Jak mówi nowy sołtys, bardzo ważne jest również integrowanie lokalnej społeczności oraz dotarcie do turystów i wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom.
Ireneusz Nowak nie zapomina również o kulturze i organizacji równego rodzaju imprez. W festynach organizowanych latem dostrzega szansę integracji mieszkańców z turystami.