Mieszkańcy gminy Sława oraz WIjewo w Operze Wrocławskiej

W pierwszą sobotę ferii zimowych, grupa miłośników sztuki z gminy Sława i Wijewo, wybrała się do Opery Wrocławskiej na musical "Skrzypek na dachu".

Organizatorka wyjazdu, niezawodna i niezastąpiona Pani Urszula Drożdżyńska od roku szukała biletów na tę sztukę. Wszystko dlatego, że widzowie zrobili dobrą reklamę tej właśnie adaptacji a co za tym idzie wciąż pojawiali się chętni na kolejny wyjazd.
Choć wycieczka ruszyła około 14:00, był czas na zwiedzanie pięknego miasta (jeszcze w świątecznych dekoracjach) i kawę. Uczestnicy wyjazdu byli zachwyceni spektaklem i rozmachem inscenizacyjnym - dwustu artystów zagrało w tej sztuce. Historia mleczarza z Anatewki wielu widzów wzruszyła do łez.
Podobno już po pierwszej wizycie w operze człowiek albo się w niej zakochuje albo wręcz przeciwnie. Dzięki najskuteczniejszej animatorce kultury jaką znamy - Pani Urszuli Drożdżyńskiej - opera zyskała kolejnych fanów.