Wszystkie macie umrzeć - wykład historyczny Marka Grzelki

Czwartkowe popołudnie przyniosło nam okazję do wysłuchania bardzo ciekawego wykładu historycznego Marka Grzelki.

O godzinie 16:00 w Barze u Dudka na Nowym Rynku w Sławie zebrała się imponująca liczba miłośników historii zaciekawionych echem przeszłości naszych okolic.
Marek Grzelka to człowiek, który w 2016 roku udał się w pieszą wędrówkę, 800 - kilometrowym szlakiem, który w 1945 roku okazał się tragiczny w skutkach dla 2000 młodych kobiet różnych narodowości. Dla sławian poprowadził on wykład dotyczący historii podobozów Gross - Rosen, znajdujących się niegdyś w naszej okolicy oraz opowiedział o tragicznym "Marszu Śmierci" wcześniej wspomnianych już młodych kobiet.
Organizatorami wydarzenia byli, Pan Alfred Rösler, Burmistrz Sławy oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Frekwencja tego spotkania świadczy o tym, że mieszkańcy Sławy czują potrzebę poznawania historii swojej małej ojczyzny. Tego typu spotkania powinny więc na stałe zagościć wśród wydarzeń kulturalnych w naszym regionie.