WOŚP w Sławie na rekord!

Od wielu lat Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gości w Sławie i od wielu lat Sława poprawia swoje wyniki zbierając pieniądze na szczytne cele.

13 stycznia okazał się szczęśliwym dniem! Szczęśliwym przez ludzi dobrej woli, którzy zechcieli wesprzeć 27. Finał WOŚP.
Już od wczesnych godzin porannych, mimo deszczu na ulicach Sławy i innych miejscowości z terenu gminy można było spotkać młodych wolontariuszy, niestrudzenie zbierających pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Finał WOŚP w Sławie to także licytacje. Licytacje, które jak co roku budzą wiele pozytywnych emocji. Tym razem "pod młotek" poszły np. roczne zezwolenie na połów ryb na naszym jeziorze, ufundowane przez prezesa Gospodarstwa Rybackiego w Sławie, zniżki na kurs prawa jazdy, voucher na kwiaty ogrodowe do wykorzystania wiosną, voucher na wakepark ufundowany przez pana Masłowskiego, czy niezmiennie roczny bilet na przejazd trasą Sława - Nowa Sól - Sława ufundowany oczywiście przez firmę Leonidas.
Atrakcją dla licytujących był koncert wokalisty i gitarzysty znanego z występów nad Jeziorem Sławskim.
Bartosz Fogt zagrał utwory z klasyki polskiego rocka.

Zwieńczeniem całodniowej akcji było tradycyjne światełko do nieba.

W roku ubiegłym gmina Sława przy okazji 26. Finału WOŚP osiągnęła imponujący wynik 37 100 zł. Dziś wiemy, że wynik ten został zdecydowanie pobity i przekroczył 37 500 zł plus środki zebrane w obcej walucie.
Brawo!