Potrącił pieszą, uciekł i wpadł w ręce policjantów - ćwiczenia służb

Prawidłowe przygotowanie i współpraca wszystkich służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo stanowi fundament pracy wszystkich mundurowych powołanych do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Aby synchronizacja i efekt końcowy były zadowalające należy ćwiczyć. Dlatego też pod koniec ubiegłego roku przeprowadzono na terenie powiatu wschowskiego kolejne ćwiczenia sztabowe. Tym razem założenia miało związek z potrąceniem pieszej i ucieczką kierowcy.

Scenariusz opierał się na zgłoszeniu dyżurnemu wschowskiej Policji za pośrednictwem WCPR informacji o potrąceniu pieszej idącego drogą pomiędzy Wschową a Siedlnicą przez samochód osobowy, którego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy potrąconej. Z ustaleń wynikało, że pojazd oddalił się w kierunku Szlichtyngowej. Na miejscu zdarzenia podjęte zostały czynności ratownicze przez służby biorące udział w ćwiczeniach w stosunku do poważnie poszkodowanej. Wschowscy policjanci błyskawicznie podjęli pościg za sprawcą wypadku, finałem którego było zatrzymanie go przy jednym z punktów blokadowych.

Każde takie ćwiczenie ma na celu doskonalenie umiejętności praktycznych podmiotów zaangażowanych w założenie, sprawdzenie koordynacji, podejmowanie prawidłowych rozwiązań systemowych, które w przypadku realnego zdarzenia powinny prawidłowo zadziałać.

 

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież