PIRAT DROGOWY W SZRENIAWIE

W ubiegłą niedzielę policjanci wschowskiej drogówki na terenie powiatu wschowskiego sprawdzali czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Głównym celem przeprowadzonych działań była poprawa stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wschowskiego poprzez eliminację z ruchu drogowego kierowców pojazdów będących w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości albo pod wpływem środków odurzających, a także jadących z nadmierną prędkością. W dniu 17 lutego 2017 roku w ramach zadań  policjanci ruchu drogowego dokonywali pomiaru prędkości między innymi w miejscowości Szreniawa. Potrzeba ta wynikała z aktywności mieszkańców Szreniawy, którzy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszali nagminne przekraczanie prędkości na terenie tej miejscowości. Policjanci nałożyli kilka mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, natomiast jednemu z mieszkańców  powiatu wschowskiego zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 69 km/h w terenie zabudowanym.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną jazdę, natomiast do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych i poruszanie się po właściwej stronie drogi.