Wyróżnienia na Sesji Powiatu

22 lutego 2017 roku podczas XIX sesji Rady Powiatu Wschowskiego wręczono przez przedstawiciela Gazety Lubuskiej p. Elizę Gniewek- Juszczak wyróżnienia laureatom plebiscytu „CZŁOWIEK KRONO 2016”.

Laureatami z terenu Powiatu Wschowskiego zostali: Jerzy Głąb; Małgorzata Gośniowska-Kola; Mieczysław Leśniczak; Marta Małkus, Celina Margowniczy.

Prezydium Rady Powiatu Wschowskiego oraz Członkowie Zarządu Powiatu Wschowskiego złożyli na ręce obecnych laureatów serdeczne gratulacje. Następnie Przewodniczący Rady Powiatu Wschowskiego Waldemar Starosta otworzył posiedzenie. Radni zostali zapoznani z informacją Burmistrzów o stanie przygotowań gmin do reformy edukacyjnej, ze sprawozdaniem z prac Zarządu Powiatu Wschowskiego w okresie międzysesyjnym, z informacją z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego za 2016 roku, ze sprawozdaniem z wykonania zadań z zakresu ochrony zabytków i opieki nad zabytkami za 2016 rok, z informacją o gospodarowaniu mieniem Powiatu Wschowskiego oraz ze sprawozdaniem Przewodniczącego Komisji Statutowej z prac Komisji.

Radni podjęli następujące uchwały w sprawie:

– rozpatrzenia skargi z dnia 27 grudnia 2016 roku;

– projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego;

– emisji obligacji oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu;

– zmiany uchwały budżetowej Powiatu Wschowskiego na rok 2017;

– udzielenia dotacji Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Jakuba Ap. w Konradowie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, który nie stanowi własności Powiatu Wschowskiego.