Jak to było z tym Pałacem?

Z natury jesteśmy dociekliwi i nie damy sobie mydlić oczu, więc poszliśmy za historią Sławskiego Pałacu dalej, robiąc swoje własne dochodzenie.

Obraz który widzicie to wstęp do projektu, który bezzwłocznie został wykonany przez pana Tarnawskiego (człowieka, który nabył Pałac od Starostwa we Wschowie). Zaraz po zakupie pałacu chcąc jak najszybciej ciągnąć zyski z pięknego kompleksu, bezzwłocznie zamówił projekt, który widzicie. Plan rewitalizacji, który miał być jak najszybciej wykonany kosztował go ponad 30tys. zł. Konserwator zabytków wyraził zgodę i był wręcz zachwycony tego typu projektem. Taka perła miała stać nad sławskim jeziorem, ale nie stanęła. W trybie uzgodnień, które zaczęły się bardzo szybko po kupnie pałacu burmistrz Sadrakuła i jego zastępca Gruszewski projekt odrzucili. Pan Tarnawski stwierdził że nie będzie się przepychać z ludźmi z urzędu i po prostu zainwestował duże pieniądze w pobliskim Wieleniu. Powstał tam wspaniały obiekt "Trzy Jeziora" czyli połączenie hotelu z salami bankietowymi. O randze tego miejsca może świadczyć to, że młodzież ze Sławy jeździ tam na studniówki, dlatego że w Sławie tak naprawdę nie ma gdzie tych studniówek zorganizować. Wieleń też sprzedał ruinę, którą pan Tarnowski kupił ale władze tam się przychyliły i obiekt mógł być wyremontowany. Widzą państwo projekt, który pan Tarnawski chciał tutaj zrobić. Chcielibyśmy aby Państwo się wypowiedzieli na ten temat - jak Wam się plan Pana Tarnawskiego podoba. Chcielibyśmy uzyskać także informacje dlaczego się Pan Sadrakuła nie zgodził na ten projekt, co stało na przeszkodzie, jakie były przyczyny tego, że nie mamy dzisiaj takiego wspaniałego parku i odnowionego pałacu?

Informacje uzyskaliśmy od osoby odpowiedzialnej za nieruchomości, które były w posiadaniu pana Tarnawskiego. Wiele razy zabiegaliśmy o rozmowę z Panem Tarnawskim, który myślał że jesteśmy portalem Urzędu w Sławie. Dopiero gdy wyjaśniliśmy, że jesteśmy prywatnym portalem niezależnym od sławskiej władzy, zgodził się spotkać. Na temat sławskich nieruchomości mamy jeszcze wiele do powiedzenia i napisania. Czas zacząć zadawać pytania a Panowie Sadrakuła i Gruszewski powinni zacząć myśleć nad odpowiedziami.

15966051_1086894394773292_8642687305205117512_n.jpg

jj.jpgj.jpg