Weekendowe grzechy

Miniony weekend na drogach powiatu wschowskiego wykazał, że wraz ze słoneczną aurą niektórzy uczestnicy ruchu drogowego zbagatelizowali obwiązujące przepisy, narażając tym samym nie tylko swoje zdrowie, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Miniony weekend na drogach powiatu wschowskiego dla wschowskich i sławskich policjantów był bardzo intensywny. Patrole mundurowych w rejonach zagrożonych, w rejonach skrzyżowań, oznaczonych przejść dla pieszych wykazały, że pomimo naszych apeli, pouczeń dotyczących bezpieczeństwa trafiają się piesi, rowerzyści, kierujący, którzy zapominają o tym, że łamiąc przepisy ruchu drogowego narażają nie tylko swoje zdrowie i życie, ale także życie i zdrowie pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Do najczęściej pojawiających się weekendowych przewinień można zaliczyć: niekorzystanie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego z oznaczonych przejść dla pieszych, brak elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmierzchu, poruszanie się na rowerach bez oświetlenia.
Wachlarz wykroczeń drogowych popełnionych przez kierujących był bardzo szeroki. Policjanci ujawnili dwóch kierujących, którzy pomimo braku uprawnień do kierowania poruszali się samochodami ulicami miasta. Uwadze mundurowych nie umknęli kierowcy, którzy wyprzedzali pojazdy pomimo obowiązującego w danym miejscu zakazu wyprzedzania, nie stosowali się do znaku „stop”, czy zaparkowali swoje auto na skrzyżowaniu. Trafili się też kierujący, którzy pomimo fatalnego stanu technicznego auta przemierzali drogami naszego powiatu. Policjanci egzekwowali brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz prędkość. Weekendowym rekordzistą okazał się tym razem mieszkaniec naszego powiatu, który na obowiązującej „50” pędził 110 km/h.