Weterynaryjno-Policyjna kontrola drogowa

Policja i  Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny z siedzibą w Sławie kontrolowały auta  wielkogabarytowe.

Czwartkowe działania wschowskich policjantów ruchu drogowego skierowane były przede wszystkim na pojazdy wielkogabarytowe. Policjanci kontrolowali samochody ciężarowe przejeżdżające przez nasz powiat w ramach ogólnopolskiej akcji „truck & bus”.
 12 lutego 2015 roku wschowska drogówka przeprowadziła działania pod nazwą „truck & bus”, które odbyły się na terenie całego kraju. Do działań przyłączył się Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny z siedzibą w Sławie. Wschowscy mundurowi bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. Policjanci badali stan trzeźwości kierujących, sprawdzali stany techniczne pojazdów. Skrupulatnie przeglądali zapisy wykresówek tachografów, sprawdzając tym samym czasy pracy kierowców. Nie stosowali ulg wobec piratów drogowych, którzy bagatelizowali znaki ograniczające dopuszczalną prędkość.
W trakcie kilkugodzinnych działań policjanci sprawdzali liczbę przewożonych w pojeździe pasażerów, prawidłowość przewozu towarów niebezpiecznych, szybko psujących się artykułów żywnościowych, przewożonych zwierząt oraz transportowanych odpadów.
W trakcie wczorajszych działań wschowscy mundurowi skontrolowali 27 pojazdów wielkogabarytowych. Pojawiającymi się wykroczeniami drogowymi były: brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, prędkość, brak tablic wyróżniających pojazd powyżej 7,5 tony, brak aktualnych badań technicznych, brak dokumentów, przewożenie jednej osoby powyżej określonych miejsc w samochodzie.
Wczorajszym rekordzistą okazał się 27 -letni wschowianin, który lekceważąc obwiązujące przepisy ruchu drogowego wyprzedzał na skrzyżowaniu rozmawiając przez telefon komórkowy, uzyskując w ten sposób 10 punktów karnych.

Źródło:
Oficer Prasowy KPP Wschowa