Areszt dla sprawcy rozboju w Sławie.

W minioną środę (4 lutego) wschowscy kryminalni zatrzymali młodych sprawców rozboju, którzy najpierw pobili 49-letniego mieszkańca Sławy w jego mieszkaniu, a następnie okradli.

Zaangażowani w sprawę policjanci ustalili personalia tych osób, które trafiły do policyjnego aresztu. Wobec 26-latka Policja i Prokuratura wnioskowała o 3 miesięczny areszt, do którego w sobotę przychylił się Sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (4 lutego) w godzinach nocnych na terenie Sławy.

Ze wstępnych ustaleń kryminalnych wynikało, że trójka młodych ludzi postanowiła odwiedzić 49-letniego mieszkańca Sławy w jego domu. Nieświadomy 49-latek wpuścił do swojego mieszkania młode osoby. Po chwili został zaatakowany i pobity przez 26-latka. Młody mężczyzna był w towarzystwie 28-letniej kobiety i 22-latka, którzy wykorzystując bezbronność pokrzywdzonego, leżącego i przytrzymywanego na podłodze, splądrowali jego mieszkanie zabierając portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, początkowo nie przyznając się do tego rozboju. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Wobec młodej kobiety i 22-latka Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych i zakazów opuszczania kraju, dodatkowo wobec młodego mężczyzny poręczenie majątkowe.

Na wniosek Policji i Prokuratury w minioną sobotę (7 lutego) decyzją Sądu 26-latek spędzi najbliższe 3 miesiące w zakładzie karnym.

Źródło:

Oficer Prasowy KPP Wschowa