Finał molestowania

Podczas letniego wypoczynku w Sławie upił dwóch podopiecznych, a jednego z nich molestował - finał głośnej sprawy o molestowanie.

W grudniu ubr. zapadł wyrok w sprawie byłego dyrektora wolsztyńskiego domu dziecka, który podczas letniego wypoczynku w Sławie (powiat wschowski) upił dwóch podopiecznych, a jednego z nich molestował.

Sąd Rejonowy w Nowej Soli z siedzibą we Wschowie skazał 58-letniego Wojciecha K. na dwa lata pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał też zakaz prowadzenia działalności związanej z wychowaniem i edukacją małoletnich oraz opieki nad nimi. Sąd zakazał mu także kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż sto metrów przez najbliższych pięć lat.

Mężczyzna musi również pokryć koszty procesu, w sumie ponad 8 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2014 roku dyrektor Domu Dziecka w Wolsztynie odwiedził wieczorem swoich wychowanków, wypoczywających w jednym z ośrodków nad Jeziorem Sławskim. Dwóch chłopców zabrał na spacer w trakcie którego częstował ich alkoholem, a wobec jednego z pijanych chłopców posunął się znacznie dalej i dotykał go po udach i pośladkach.